ÇABİS Çalışanı Ödüllendirildi.

ÇABİS Çalışanı Ödüllendirildi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dikkati ve duyarlılığı sayesinde minik bir kentlinin canını kurtaran Çanakkale Belediyesi ÇABİS ekibinde görevli personel Oğuzhan Akgün’ü ödüllendirdi. Başkan Gökhan ayrıca, II. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında düzenlenen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışmasında Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü projesinin ikinci olmasından dolayı, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses’e de plaket takdim etti.

Geçtiğimiz günlerde Kordonboyunda bulunan ÇABİS İstasyonu önünde aniden koşarak yola fırlamak üzere olan küçük bir çocuğu son anda yakalayarak, üzücü bir kazanın önüne geçen Oğuzhan Akgün ile Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses’i, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan makamında ağırladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Oğuzhan Akgün, “O gün ÇABİS düzenlemesi için oradaydık. Arkamı döndüğümde küçük çocuğu koşarken gördüm. Annesi arkasından sesleniyordu. Yetişemeyecek pozisyondaydı. Ben de o an da her vatandaşın yapacağı şeyi yaptım. Bunu yapmamız insanlık görevimizdi” diye konuştu.

Akgün’ü tebrik eden Başkan Gökhan ise, “Son günlerde Çanakkale Belediyesi çalışanları fazlası ile insanlık görevi yapıyorlar. Bu durumdan fazlası ile mutluyuz. Demek ki iyi yetişmişler. Amirleri tarafından iyi yetiştirilmişler. Kentte belediye hizmeti vermek demek kentin her türlü hizmetine koşmak demek. Sadece kentlinin değil, hayvanların da hizmetine koşmak demek. Canlı herkesin hizmetine koşmak demek. Duyarlılık çok önemli. Annesi, babası yakalasın diyebilirdin. Ya da başkası koşsun diyebilirdin. Ama o andaki bir saniyelik gecikme Allah korusun çocuğun otobüsün altında kalmasına sebep olabilirdi. Bu bakımdan senin ve daha önceki olaylarda belediye personelinin duyarlılığından çok onur duydum. Sonuç itibari ile sizler burada kent halkının kaynakları ile emeklerinizi kullanıyorsunuz. Dolayısı ile onlara hizmet etmek bizim başlıca görevimiz. Bu anlayışı sürdürmenizi diliyorum ve tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Gökhan konuşmasının ardından Oğuzhan Akgün’e hediyesini takdim etti.

 

İsmetpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:39
ÇANAKKALE
444 17 17
7/24
ulasim@canakkale.bel.tr
www.canakkale.bel.tr
ÜST