TRAFİK VE SİNYALİZASYON

TRAFİK VE SİNYALİZASYON

Şehir içindeki kavşakların araç ve yaya trafiğine göre sinyalize edilmesi ve mevcut sinyalizasyonun bakım, onarım, geliştirme çalışmaları, ana caddelerdeki yaya geçitlerine ışıklı ikaz levhalarının konulması, sinyalizasyon direklerine engelli butonlarının konulması kontrollü olarak tamamlanması sürmekte ve bakım onarımları yapılmaktadır.

Şehir içindeki tüm sokak, cadde ve yollardaki trafik akışının düzenlenmesi ile ilgili dikey trafik işaret ve işaretçilerinin konumlandırılması ve yerleştirilmesi, trafik akışına göre yollara hız kesici butonların ve park önleyici bariyerlerin yerleştirilmesi, İl trafik komisyonlarına katılım sağlanarak, alınan kararlar doğrultusunda uygulama çalışmalarının yapılması, Şehir giriş ve çıkışlarıyla yollardaki yön ve bilgilendirme tabelalarının tanzimi ve yerleştirilmesi, Belediye otobüslerinin kaza durumlarında ilgili tutanakları tanzim ederek emniyetle eşgüdümlü çalışarak ve gerekli prosedürün takibi sağlanmıştır.

Yatay ve düşey yol işaretlemeleri, sinyalizasyon, yönlendirme ve uyarı levhaları, hissedilebilir yüzeyler gibi çağdaş yöntemler kullanılarak trafik akışı düzenli, güvenli ve sağlıklı bir şekilde yönetilmiştir.

Şehir içindeki tüm cadde sokak ve yollardaki şerit çizgileri, park çizgileri yaya geçitleri vb. boyama işlerini boya kamyonu, boya kamyonunun çalışmasının mümkün olmadığı yerlerde el boya makinası yada manuel olarak, yaya geçitlerinde özürlü geçişleri için hissedilebilir yüzey düzenlemeleri yapılmıştır. Yol üzerine çift kompanantlı malzeme ile hız kesici şeritler yapılıp sürücülerin hız tahditlerine uyması sağlanmıştır. Otobüs yolu belirleme çizgileri çizilmiş ve düşey bilgilendirme yazıları yazılmıştır.Bu kapsamda; Tüm okulların önlerinde trafik güvenliği açısından gerekli önlemler alınmış, çift kompenantlı boya ile yaya geçitleri ve görme engelli geçişleri için yüzeyler yapılmıştır. Alt yapı çalışmaları yapılan tüm yollarda ana hatların belirlenmesi ve trafik akışının sağlanabilmesi için soğuk yol çizgisi uygulaması yapılmıştır.

İsmetpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:39
ÇANAKKALE
444 17 17
7/24
ulasim@canakkale.bel.tr
www.canakkale.bel.tr
ÜST