SERBEST

26.06.2019 30813 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Asker Alma Kanunu’nun 8.Bölüm sağlanan haklar madde 40 gereğince Askerliğini Erbaş ve Er olarak yapan vatandaşlarımız Askeri Kimlikleriyle Belediyemizin Siyah Plakalı Resmi Araçlarıyla sınırlı kalmak kaydıyla toplu taşımadan ücretsiz yararlanırlar.

65 Yaş Üzeri: Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi vize yapıldığı tarihten geçerli olmak üzere 1 yıldır. Kartların vize tarihleri validatörler ve bakiye göster cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra 65 yaş üzeri kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir.

Engelli: Engelli Kimlik kartlarını Aile sosyal politikalar Bakanlığı vermektedir.Buradan almış olduğunuz kartı otobüslerimizde kullanabilirsiniz. Toplu taşımada Refakatçi hakkı olan Engelli vatandaşlarımız için kart sahibi olmadan Refakatçi kartı tek başına kullanamaz.

Basın: Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi vize yapıldığı tarihten geçerli olmak üzere 1 yıldır. Kartların vize tarihleri validatörler ve bakiye göster cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra basın kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir.

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının vermiş olduğu Engelli Kimlik kartları ve Şehit Yakınları ve Gazilere Verilen kimlik kartları araçlarımızda geçerlidir.

İsmetpaşa Mahallesi, Demircioğlu Cad. No:132 , Kat:3 Belediye Hizmet Binası (Parion Hotel Yanı)
ÇANAKKALE
444 17 17
7/24
ulasim@canakkale.bel.tr
www.canakkale.bel.tr
ÜST