SERBEST

26.06.2019 30813 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Asker Alma Kanunu’nun 8.Bölüm sağlanan haklar madde 40 gereğince Askerliğini Erbaş ve Er olarak yapan vatandaşlarımız Askeri Kimlikleriyle Belediyemizin Siyah Plakalı Resmi Araçlarıyla sınırlı kalmak kaydıyla toplu taşımadan ücretsiz yararlanırlar.

65 Yaş Üzeri: Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi vize yapıldığı tarihten geçerli olmak üzere 1 yıldır. Kartların vize tarihleri validatörler ve bakiye göster cihazlarında görünmekte olup, biniş  kartları nüfus bilgileri sistemden çekilerek otomatik vize yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın vize için kart basım merkezine gelmelerine gerek yoktur.

Engelli: Engelli Kimlik kartlarını Aile sosyal politikalar Bakanlığından alan vatandaşlarımız Belediyemiz Kart Basım Merkezine gelerek toplu taşıma sisteminde kullanmak amacıyla elektronik biniş kartlarını merkezimizden çıkartabilirler.  Toplu taşımada Refakatçi hakkı olan Engelli vatandaşlarımız için kart sahibi olmadan Refakatçi kartı tek başına kullanamaz.

Basın: Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi vize yapıldığı tarihten geçerli olmak üzere 1 yıldır. Kartların vize tarihleri validatörler ve bakiye göster cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihleri bittikten sonra basın kartları bakiyeniz yetersiz uyarısı verir.

 

İsmetpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:39
ÇANAKKALE
444 17 17
7/24
ulasim@canakkale.bel.tr
www.canakkale.bel.tr
ÜST