YAT LİMANI

YAT LİMANI

Yoğun kent yaşamının getirdiği baskıyla, insanların deniz ve doğa özlemlerinin giderek artması, aktif uğraşlarda bulunma isteği, standart yaşama olan tepkisi, ekonomik refah düzeyinin yükselmesi ve teknolojik gelişmeler, yatçılık ve ona bağlı olarak da yat limanı (marina) endüstrisini hızla geliştirmiştir.

Kentimizin  coğrafi konumu,doğası,tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte kent yaşamının tam ortasında yer alan yat limanımızın en çok tercih edilen duraklardan biri olmasını sağlamıştır.

Marinamızın kentin merkezinde yer alması yatçılarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamalarını oldukça kolaylaştırmaktadır.Ayrıca kentin en yoğun sosyal yaşam alanı olan kordon bölgesinin tam göbeğinde olan marinamız yatçılarımızın kentin sosyal yaşamına katılmalarını sağlamaktadır.

Yat limanında uygulanan ücret tarifesi Belediye Meclisinden çıkan gelir tarifesine göre uygulanmaktadır.

Yat Limanımız 24 saat kesintisiz teknelerin motorin, elektrik ve su ihtiyacını karşılayacak şekilde ve misafir tekneler için zodyak bot (palamar hizmeti), sıcak su, duş, wc, çamaşır makinesi gibi hizmetleri vermektedir.  Ayrıca yat limanımızda bir adet bekçi, bir adet yat limanı görevlisi ile 24 saat kameralı güvenlik hizmeti sağlanmaktadır.
Yat Limanı ve yüzer iskeleye yeni bağlanacak tekneler için gerekli olan belgeler(sürekli kalanlardan); Başvuru dilekçesi, kimlik fotokopisi, ikametgah, teknenin bağlama ruhsatnamesi veya tonilato belgesi, belediye borcu yoktur belgesi.

Çanakkale Yat Limanı İletişim adresleri:

Koordinatlar: 40° 09.202’N – 26° 24.358′ E (WGS84)

Telefon: 0 286 212 84 53- 214 26 83

Telsiz Kod : 73

E-mail: bilgi@canakkalebelediyesimarina.com

İnternet sitesi : http://canakkalebelediyesimarina.com

7/24 Hizmet vermekteyiz…

İsmetpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:39
ÇANAKKALE
444 17 17
7/24
ulasim@canakkale.bel.tr
www.canakkale.bel.tr
ÜST